Yerden ısıtma Levhası

ÜRÜN TANIMI

Polistren hammaddesinin, su buharı ile teması sonucu, hammadde granüllerinin içinde bulunan pentan gazının granülleri şişirmesi ve birbirlerine yapıştırması sonucu kalıplarda şekil alması ile meydana gelmektedir. Kullanım yeri amacına göre farklı teknik özellikler üretilebilmektedir. Isı yalıtımı amacıyla kullanılmaktadır. EPS yerden ısıtma sistemlerinde şap altı izolasyon malzemesi ve yerden ısıtma borusunu yere sabitlemek amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Uygulama Alanları:
Camilerde, mescidlerde, yurtlarda, iş yerlerinde, bina ve evlerde her türlü yerden ısıtma sağlanan bilumum yerlerde kullanılır.Uygulama Teknikleri:

- Önce yüzey uygulama için hazır hale getirilir.
- Ürün yapıştırma harcı kullanılarak duvara yapıştırılır.
- Dübeller yardımı ile zemine sabitleme yapılır.
-Ürünlerin üzerine şap uygulaması yapılır. Yüzey kullanıma hazır hale getirilir.

Ürün Özellikleri:
- Enjeksiyon EPS strafor olduğu için kapalı gözenekli strafordur ve şap suyunu emisyon değeri ihmal edilecek kadar azdır.
- Modülasyon kanalları veya boru döşeme kanalları sayesinde eşit aralıklı yerden ısıtma borusu döşemek çok daha kolaydır. Düz strafor ile yapılan uygulamalara göre hem ilave malzeme, hem de zamandan tasarruf sağlamaktadır.
-Yerden ısıtma üzerine şap atılacağı zaman boruların bir tarafa toparlanmasını engeller.
-Yerden ısıtma üzerine atılan şap, dolgu şapı olduğu için gözenekli yapısı sayesinde şaptaki çatlamaları minumuma indirmektedir.
-Kenarlarındaki zıvanalar dolayısıyla döşendiği mekanda bir bütün olarak hareket etmektedir.
-Uygulama özelliğine göre üzerine çelik hasır döşemesi rahat ve yerden ısıtma borularına zarar vermeyecek şekilde uygulama imkanı sağlamaktadır.

Ürün Yoğunluğu:
Ürünler isteğe 20 DNS – 26 DNS – 30 DNS olarak üretilebilmektedir.

YERDEN ISITMA LEVHASI
Kalınlık(cm) Ölçü (Cm) Adet Paket Miktarı (m2)
 5  60 x 120  12 8.64